Oferta - noclegi

gruszeczka

Dom letniskowy "Gruszeczka" położony jest w miejscowości o tej samej nazwie, w gminie Milicz i oferuje noclegi gościom, którzy cenią wypoczynek z dala od wielkiego miasta i tłumów ludzi.

Dom usytuowany jest w dużym kompleksie leśnym w Parku Krajobrazowym "Dolina Baryczy". Naszą miejscowość oplata siatka ścieżek turystycznych, pieszych i rowerowych, idealnie nadających się do uprawiania Nordic Walking'u.

Geologicznie Dolina Baryczy jest to kraina ptaków, błot i mokradeł torfowych. Miejscami występują tu wydmy piaszczyste, silnie zniszczone i porośnięte lasem, Leniwie płynące rzeki wpadają do największej z nich – Baryczy. Podmokłe tereny sprzyjają rybactwu, które rozwijało się od już od XVI – XVIII w. Stawy zakładano w miejscach dawnych wyrobisk rudy darniowej. Już w XIII w. hodowlą ryb zajmowali się cystersi. Obecnie Dolina Baryczy to kraina stawów, bagien, rzek i lasów. W lasach spotkamy cenne okazy starodrzewia.

Dolina jest rajem dla ornitologów. Łącznie żyje tu ok. 150 gatunków ptaków lęgowych oraz 50 gatunków ptaków wodnych. Do najcenniejszych należą: bąk, bączek, czapla purpurowa, bocian czarny, orzeł bielik, perkoz rdzawoszary, zausznik, łabędź krzykliwy. Wiosną na wilgotnych łąkach spotka się żurawia. Występuje tu ponad 40 gatunków roślin chronionych np. bluszcz pospolity, grążel żółty, widlak goździsty, paprocie, konwalia majowa, długosz królewski. W rzekach spotkać można płoć, okonia, cierniaka a nawet pstrąga. Znajdują się tu rezerwaty przyrody chroniące rzadkie gatunki ptactwa i cenne drzewostany. Lasy są ostoja jelenia, daniela, lisa, sarny, dzika, borsuka, gęsi gęgawej i wiele innych gatunków zwierząt.
Bogactwo jagód, grzybów i malin zachęca do spędzenia wolnego czasu z dala od zgiełku wielkiego miasta, w głuszy leśnych ostępów, a wieczorny grill do wesołej integracji.

Do dyspozycji gości jest: salon z kominkiem i bilardem, kuchnia z jadalnią w pełni wyposażona, mini siłownia, cztery sypialnie 2 i 4 osobowa na 10 osób z dużymi i wygodnymi łóżkami, dwie łazienki. Na terenie domu letniskowego znajduje się basen, boisko do siatkówki plażowej i ogródek grillowy.

Komfortowe noclegi w naszym obiekcie sprawią, że z pewnością zapragniesz tutaj wrócić!

barycz Dolina Baryczy