Linki

Będąc na wakacjach w Dolinie Baryczy i wynajmując domek letniskowy zwróciłem uwagę na ciekawą budowę geologiczną tego regionu Polski. Swego czasu budową Ziemi zainteresował mnie znajomy z Sobótki, który prowadzi firmę https://www.envicare.pl/ wykonującą badania gruntu pod zabudowę, pomiary hydrologiczne oraz opinie sozologiczne. Jako kolega geologa zwracam uwagę na poszczególne warstwy w sposób naukowy, a nie tylko jako ciekawostkę turystyczną. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli razem przeanalizować ten region pod względem przeszłości, która ukształtowała obecny krajobraz. Z pewnością ogromny wpływ na ilość jezior miało ostatnie zlodowacenie, ale nie można zapominać o innych czynnikach o których z pewnością opowie mi znajomy.

Najnowszą atrakcją dla naszych gości, szczególnie wypoczywających w naszym domku letniskowym poza sezonem, są naturalne termofory, które zakupiliśmy od Heaven https://heavenhome.pl/termofory-na-prezent/. Ich ekologiczne wypełnienie oraz lniane, przyjazne środowisku powłoczki doskonale pasują bliskiemu obcowaniu z naturą. Łagodzące wiele dolegliwości cechy poszczególnych termoforów są szczególnie ważne dla osób cierpiących na bóle brzucha, pleców i nóg.
Po zużyciu możemy stwierdzić że największym powodzeniem cieszy się termofor z wypełnieniem pestkami wiśni. Cieszymy się, że ten niezbyt kosztowny zakup tak się spodobał naszym turystom, dla którym satysfakcja w naszym domu letniskowym jest najważniejsza.

Nasi najlepsi goście, którzy od wielu lat wynajmują dom letniskowy w Dolinie Baryczy zaprosili nas na chrzciny do restauracji Rodzinnej we Wrocławiu https://www.restauracjarodzinna.pl/chrzciny.html. Byliśmy mile zaskoczeni takim wyróżnieniem i bez zbędnej zwłoki potwierdziliśmy przybycie na tę uroczystość. Lokal okazał się bardzo gustownie urządzony, a jedzenie smaczne i bez zbędnych udziwnień. Nam najbardziej na tych chrzcinach smakował żurek w wazach chlebowych i schab z pieczarkami zapiekany pod serem. Bardzo podobało nam się, że ta restauracja miała szereg udogodnień dla matek z małymi dziećmi. Widać, że dbałość o Gościa w każdym wieku jest najwyższym priorytemm, a nie pustym sloganem tak często nadużywanym w wielu miejscach.

Po ostatnim udanym roku, gdzie Goście dopisali, postanowiliśmy wyposażyć nasz domek letniskowy w elementy metaloplastyki. W firmie www.wiech-spaw.pl zamówiliśmy nowe ogrodzenia metalowe wraz z bramą wjazdową, balustradę na balkon oraz pergolę do ogrodu. W przyszłym roku zamierzamy jeszcze kupić grill metalowy ręcznie robiony oraz kwietniki i stojaki. Czeka nas niemały wydatek, ale z pewnością zakupione przedmioty będą nam służyć przez wiele lat, a estetyka naszego domku do wynajęcia z pewnością wzrośnie, więc możemy liczyć na jeszcze większe zainteresowanie letników.

Upominki reklamowe mające zastosowanie w turystyce, to najczęściej otwieracze do butelek, otwieracze do konserw, metalowe kubki z nadrukiem, parasolki z logiem  biura podróży, a także różnego rodzaju scyzoryki, odzież termoaktywna, torby i plecaki. Gadżety turystyczne muszą być bardzo trwałe i  użyteczne, przed co wymagania stawiane firmom produkującym upominki i gadżety reklamowe są bardzo wysokie. Przykładem kompetentnej firmy,  której wyroby są najwyższej jakości jest Lemach z Wrocławia. W jej asortymencie nie znajdziesz żadnej  tandety oraz wyrobów, które po jednym użyciu nadają się tylko do wyrzucenia.

Coraz częściej na terenie Doliny Baryczy można spotkać zorganizowane przez biura podróży wycieczki krajoznawcze do najatrakcyjniejszych miejsc tej niesamowitej krainy. Do grona tych firm zamierza dołączyć biuro podróży Arko-Travel z Wrocławia http://www.arko-travel.pl/. Dzięki pracy profesjonalistów mamy możliwość zwiedzania pięknych zamków, podziwiania zachodów słońca, a także spróbowania najsławniejszej potrawy regionu, czyli karpia po milicku. Wykwalifikowani przewodnicy wiedzą, gdzie można tanio wynająć kajak, po jakich ścieżkach rowerowych najlepiej się poruszać, oraz gdzie są ciekawe miejsca, które nie widnieją na oficjalnych folderach reklamowych.